Oceny powypadkowe

Kiedy warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy powypadkowego z autorskiej platformy erzeczoznawcy.pl? Z pewnością wtedy, gdy podobny specjalista w firmie ubezpieczeniowej przygotuje zbyt niską wycenę kosztów związanych z naprawą pojazdu. Wówczas, aby ubiegać się o wyższe odszkodowanie, przydać się może niezależna opinia opracowana na podstawie oględzin samochodu, czyli ocena szkód i strat, jakie w nim powstały po kolizji lub wypadku. Współpracujący z nami ekspert w sposób fachowy oszacuje ich wielkość pod kątem finansowym.

Oględziny samochodu przez rzeczoznawcę

To pierwsza czynność, jaką wykonuje rzeczoznawca. Oględziny samochodu pozwalają mu zdobyć podstawowe informacje, jakie będą potrzebne do sporządzenia opinii oraz kosztorysu naprawy pojazdu. Powinny one odbyć się jak najszybciej po otrzymaniu zawiadomienia o szkodzie, a oczekując na ich realizację, nie należy przeprowadzać żadnych prac naprawczych.

Procedura z udziałem rzeczoznawcy powypadkowego wówczas wygląda w skrócie w następujący sposób:

• dokładne oględziny
• identyfikacja na podstawie oznaczeń fabrycznych oraz dokumentów
• opis zakresu uszkodzeń wraz z opinią techniczną
• pełna dokumentacja zdjęciowa
• operat wyceny kosztów naprawy
• analiza opłacalności naprawy
• w przypadku ekonomicznie nieuzasadnionej naprawy, wycena szkody całkowitej (wycena wartości rynkowej oraz wycena wartości pozostałości) z uwzględnieniem możliwości sprzedaży pozostałości

Przeprowadzając powypadkowe oględziny samochodu, rzeczoznawca zwraca uwagę na uszkodzenia karoserii i lakieru oraz sprawdza silnik i podwozie, jak również wszystkie inne części – łącznie z wnętrzem pojazdu – które mogły ulec uszkodzeniu.

Opinia rzeczoznawcy samochodowego

Zdarza się, że osoby dokonujące oględzin powypadkowych pojazdu wyznaczone przez firmy ubezpieczeniowe nie są wykwalifikowanymi rzeczoznawcami samochodowymi lub specjalistami w dziedzinie motoryzacji. To z kolei może wpływać zarówno na błędy przypadkowe, jak i zamierzone, które służą zaniżeniu kwoty odszkodowania. Wówczas można skorzystać ze wsparcia, jakie umożliwia platforma erzeczoznawcy.pl, czyli portal służący do zarządzania zleceniami oraz komunikacją pomiędzy takimi ekspertami.

Współpracujący z nami niezależny specjalista jeszcze raz analizuje kosztorys i uszkodzenia auta. Przygotowuje dokumentację, która zawiera zdjęcia wykonane smartfonem i dokładne opisy szkód. Opinia naszego rzeczoznawcy samochodowego pozwoli na odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela. Można na jej podstawie zakwestionować wysokość zaproponowanej rekompensaty.

Kosztorys naprawy pojazdu

Zadaniem niezależnego rzeczoznawcy powypadkowego po oględzinach samochodu jest przygotowanie wyceny napraw. Opracowując ją, bierze pod uwagę:

  • ceny oryginalnych części,
  • realne stawki warsztatów naprawczych i nie stosuje amortyzacji,
  • wszystkie szkody.

Przygotowany przez rzeczoznawcę kosztorys naprawy pojazdu zawiera:

  • numer rejestracyjny auta oraz jego model, markę, rok produkcji i przebieg,
  • listę wszystkich wykonanych usług oraz ich cenę,
  • wykaz podzespołów potrzebnych do usunięcia szkód oraz ich wycenę,
  • dane warsztatu prowadzącego prace naprawcze.

Aby mieć pewność, że oględziny uszkodzonego pojazdu zostaną przeprowadzone w sposób fachowy i rzetelny, warto zastanowić się nad zleceniem ich naszemu specjaliście z erzeczoznawcy.pl. To autorska platforma, w 100% z polskim kapitałem, służąca do zarządzania zleceniami oraz komunikacją pomiędzy niezależnymi ekspertami. Współpracujący z nami rzeczoznawcy powypadkowi działają na terenie całego kraju, a swoją opinię czy kosztorysy wykonują bardzo szybko, nawet w 48 godzin.

U podstaw każdej dobrej decyzji leżą fakty. Możesz być pewien, że sprawdzimy wszystkie najważniejsze.

Dowiedz się więcej. Na pewno możemy Ci pomóc.


ZAPYTAJ O SWOJE ZAMÓWIENIE

 

Wyślij szybkie zapytanie już teraz!


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości